Masaż głowy

Od ponad tysiąca lat znany jest także indyjski masaż głowy, tzw. chiampi. Wywodzi się z Ajurwedy, nauki traktującej cały organizm człowieka holistycznie w myśl zasady, że jedna dolegliwość może być odbiciem innych dysfunkcji w ciele. Celem chiampi jest opracowanie punktów energetycznych i zbilansowanie przepływu energii.

Masaż skóry głowy jest niezwykle zbawienny dla stanu naszych włosów. Pobudza krążenie krwi i dotlenia cebulki włosów. Zarówno technika jak i naturalny i podgrzany olej kokosowy, którego używamy do tego masażu odżywia skórę głowy i pomaga w pozbyciu się martwego naskórka, dzięki czemu substancje odżywcze mają dostęp do mieszków włosowych. Masując głowę, pozbywamy się obumarłych włosów, które same w niedługim czasie by wypadły, tym samym przyspieszamy wzrost nowych, zdrowych włosów. Dzięki masażowi głowy pobudzamy wzrost tzw. baby hairs, czyli małych włosków, które rosną w okolicy czoła. Jest to szczególnie cenne dla osób, u których zaczynają pojawiać się zakola – a one dotyczą, wbrew pozorom, nie tylko mężczyzn. Masaż głowy, wykonywany systematycznie i poprawnie, to świetny i zupełnie darmowy sposób na szybki porost włosów.

Ale przede wszystkim to cudowny sposób na relaks. Odpręża, rozluźnia, pozbawia stresu, sprawia, że odpływa z nas całe nagromadzone napięcie. Każdy z nas będzie zdziwiony, jak lekko i błogo poczuje się po masażu głowy.

Designed and created by: